SPLETNI SEMINAR: Kako do najboljše službe

RehaCenter Sluh vabi na nov spletni seminar Kako do najboljše službe.

Govorili bomo o tem, s kakšno podporo lahko ljudje z izgubo sluha vstopijo na trg dela, kakšne storitve so jim pri tem lahko v pomoč in kakšne spodbude so na voljo podjetjem, ki invalide zaposlujejo. Z uspešnimi gosti iz prakse, med katerimi so direktor podjetja, profesor na fakulteti, delovna terapevtka in sekretar društva bomo razpravljali o tem, kaj lahko naredi vsak posameznik, da bo najboljše izkoristil svoje potenciale in opravljal službo, ki ga ne samo veseli, ampak bo v njej tudi osebnostno in intelektualno napredoval ter prejemal dostojno plačilo.

Seminar bo potekal v torek, 28. 9. 2021, ob 17. uri, preko aplikacije ZOOM.

Z nami bodo:
Branko Črepinšek, direktor podjetja Utež iz Celja, ki se ukvarja s prodajo in servisiranjem profesionalnih tehtnic za industrijo. Po osnovni izobrazbi je finomehanik, kasneje pa se je vrnil v šolske klopi in postal diplomirani ekonomist. Kljub visoki okvari sluha, govori angleško, predseduje športni celjski zvezi, govori po telefonu in je aktiven pri dobrodelnih Lionsih.
Simona Korez, diplomirana ekonomistka in specialistka managementa. Zaposlena je v družbi za razvoj človeškega kapitala Racio, kot članica tima za zaposlitveno rehabilitacijo in strokovna delavka pri projektu Prehod mladih s posebnimi potrebami iz šole na trg dela. Sodeluje pri različnih nacionalnih in mednarodnih projektih. Nastopa pa tudi kot nosilka ali članica timov v razvojno-raziskovalnih projektih.
Dr. Matjaž Debevc, izredni profesor računalništva in medijskih komunikacij na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Prav tako je prof. Debevc koordinator ekspertne skupine za dostopnost in tehnologije pri Svetovni zvezi gluhih, kjer se ukvarja z oblikovanjem navodil in nasvetov državnim in mednarodnim organom, med njimi Unescu, Združenim narodom in Evropski komisiji. Poleg tega svetuje glede mednarodnih standardov, ki so potrebni, da je tehnologija dostopna za gluhe in naglušne. Med najbolj pomembnimi tehnologijami s katerimi se trenutno ukvarja, so zagotovo tehnologije za tolmačenje na daljavo in podnaslavljanje v živo. Žal imamo premalo časa, da bi mojega zanimivega sogovornika popolnoma predstavila. Naj pa še dodam, da ima prof. Debevc kar 99-odstotno okvaro sluha. Uporablja pa zgolj en slušni aparat. Vesela sem, da nam bo danes predstavil svoj recept, kako je dosegel vse to, kar danes udejanja.
Mag. Robert Modrijan, zaposlen na delovnem mestu svetovalec generalnega direktorja na centralni službi Zavoda RS za zaposlovanje. Področji dela, ki ju pokriva so invalidi in ostale ranljive skupine brezposelnih oseb. V zadnjih letih so med njimi zlasti osebe s priznano mednarodno zaščito.
Milan Kotnik, strokovni delavec v Društvu gluhih in naglušnih Podravja Maribor. Največ službenega časa se posveča strokovnemu razvoju društva, kjer izvajajo številne posebne socialne programe za uporabnike, prav tako skrbi za finančno in materialno poslovanje društva. Diplomiral je iz organiziranja in menedžmenta socialnih dejavnosti. Sicer pa je tudi predsednik Društva Dom invalidskih organizacij in predsednik Sveta invalidov Mestne občine Maribor.
Aleksandra Kuhar,  univ. diplomirana pravnica, je vodja oddelka za spodbujanje zaposlovanja invalidov pri Javnem štipendijskim, razvojnim, invalidskim in preživninskim skladom. Koordinira delo oddelka, ki odloča o vzpodbudah za zaposlovanje invalidov, obravnava napovedi nadomestne izpolnitve kvote skladno zakonom o zaposlitveni rehabilitaciji in zaposlovanja invalidov, obravnava tudi zahtevke za sofinanciranje prilagoditve vozil za zaposlene in samozaposlene invalida na podlagi odločb upravnih enot o priznani pravici. Oddelek tudi spremlja izvajanje zakona v praksi in predlaga spremembe relevantnih predpisov, skrbi tudi za predstavitvene aktivnosti z namenom ohranjanja prepoznavnosti.
Darja Pajk, diplomirana delovna terapevtka, višja svetovalka na področju socialnega varstva, med njenimi znanji so tudi veščine za uporabo znanj s področja realitetne teorije, nevrolingvističnega programiranja, coachinga in mediacije. Dela v varstveno delovnem centru Tončke Hočevar, kot vodja enote Zelena jama. Kjer se vsak dan srečuje z ljudmi, ki se spoprijemajo z ovirami  v življenju, zaradi različnih telesnih okvar. Zaradi progresivne izgube sluha je sčasoma popolnoma oglušela. Zato je v letih 2014 in 2020 prejela obojestranska polževa vsadka. Pred tem je več kot dvajset let uporabljala slušni aparat. Danes je aktivna na številnih področjih, tako doma kot v tujini. Največ časa pa posveča vsebinam, kot so: izguba sluha na osebni, partnerski in družinski ravni, izguba sluha in delovno okolje, izguba sluha pri starejših osebah, uporaba in sprejemanje slušnih pripomočkov, prilagajanje okolja.

Do seminarja dostopate na povezavi: https://zoom.us/j/94454937803?pwd=czVGS2IxQ1J0d1B5L0E2SUc2cHh6Zz09

Na seminar se prijavite TUKAJ:

Deli objavo