Razstava o zgodovini izobraževanja gluhih otrok

15 maja @ 8:00 - 16:00

V luči svetovnega dne muzejev, ki ga obeležujemo 18. maja, na sedežu Zveze društev gluhih in naglušnih odpiramo razstavo o izobraževanju gluhih otrok na Slovenskem, ki nosi naslov »Šola je prvo, kar potrebujejo«. Ustvarili sta jo Polona Koželj in Klara Marija Keršič iz Slovenskega šolskega muzeja ter prikazuje zgodovinski razvoj izobraževanja gluhih na Slovenskem v šestih različnih obdobjih. Poleg razstave je seveda možen tudi ogled Muzeja ZDGNS, sobe gluhega kiparja Ivana Štreklja, v kateri je zbranih nekaj njegovih del in ogled panojev z razstave »Vse je v naših rokah«, ki je bila predstavljena leta 2022 na Jakopičevem sprehajališču v ljubljanskem parku Tivoli. Ogled razstave je možen od 15. maja dalje, po predhodni najavi na telefonsko številko 040 884 583 ali elektronski naslov podpora@zveza-gns.si.
Prisrčno vabljeni!